14 Şubat 2013 Perşembe

Aşk Tanrıçasının Yemek Okulu / The Love Goddess' Cooking SchoolGüzel bir şarap açın, kadehinizi doldurun ve başlayın okumaya. Sıcacık, gülümseten, gözlerinizi dolduran bir kitap Aşk Tanrıçasının Yemek Okulu. Bitirmeden uyuyamayacaksınız garanti ediyorum. Camilla'nın hikayesiyle hüzünlenecek, Holly'ninkiyle gülümseyeceksiniz. Atıştırmalık, çerez, boş gibi yakıştırmalar yapanlar kesinlikle bu kitaba haksızlık ediyorlar. Mutlaka okunması gereken sevimli bir hikaye ben çok sevdim, tavsiye ettiğim herkes çok sevdi. Ah unutmadan bu akşam spagettinize bir tutam kahkaha eklemeyi unutmayın:)
ÇOK FENA SPOILER:
Kitabı okurken Simon ile Tamara için nasıl sevindim anlatamam. Hele Liam ile Holly'nin beraber olmasını sizde istemediniz mi? Gerçekten sıcacık bir hikayeydi. Bu satırları yazarken bile tebessüm oluşturuyor yüzümde. Mia, Holly'e kırıldığında içim parçalandı, hele Camilla'nın öyküsü... Geçtiğimiz yıl okuduğum en iyi kitaplardan biriydi Aşk Tanrıçasının Yemek Okulu.

Melissa Senate
Martı Yayınları
Holly aşk ve iş hayatında yaşadığı sorunlardan kaçmak için bir sığınak gibi gördüğü Mavi Yengeç Adasındaki Aşk Tanrıçasının Yemek Okulunu işleten büyükannesinin yanına döner. Kısa süre sonra çok sevdiği büyükannesinin ölümüyle ona sunulan yeni hayata sımsıkı sarılır. Fal bakma yeteneği ve muhteşem yemekleriyle adada oldukça ün yapmış büyükannesinin bu mirası Hollynin tutunacağı güçlü bir dal gibidir. Bu görev aynı zamanda büyük bir sorumluluğu da beraberinde getirir ada halkına umut dağıtıp yaşam gücü veren Aşk Tanrıçasının Yemek Okulunu ayakta tutmak zorundadır. Bu konuda yeteri kadar tecrübesi olmayan Hollynin elinde ona yol gösterecek iki şey vardır büyükannesinin dilek ve hatıralarla yarattığı muhteşem yemeklerle dolu tarif defteri ile masalsı bir geçmişe ışık tutan günlüğü...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme